Īsumā

Sveicināti sertificētas fizioterapeites Sanitas Polkas mājas lapā Fizioterapija zīdaiņiem un bērniem!

Šajā lapā atradīsiet noderīgu informāciju par zīdaiņu un bērnu kustibu attistibu un prasmēm, piedāvātiem pakalpojumiem, kā sekmēt un uzlabot motoro un emocionālo attīstību labvēlīgā virzienā.

Kustību terapijas nodarbības, konsultācijas, vecāku izglītošanu un apmācību, kā arī attālinātas tikšanās – videokonsultācijas varu piedāvāt plašam problēmu spektram. Tā piemēram, bērniem ar kustību attīstības traucējumiem pārsvarā līdz 1. gada vecumam strādāju pēc Bobata metodes, kuriem nepieciešams uzlabot psihomotoro attīstību.

Vizītes un kustību terapijas nodarbības klātienē varu piedāvāt bērniem, kuriem konstatētas pārejošas vai ilgstošas neiroloģiskas (nervu sistēmas) saslimšanas, reimatoloģiskas (locītavu, saišu aparāta) problēmas, ortopēdiskas (pēdu, ceļu, gūžas locītavu) nepareizs izliekuma stāvoklis, novirze no fizioloģiskās normas. Varu palīdzēt izstrādāt kustības, to plastiskumu, sekmēt muskulatūras spēku, uzlabot bērna stāju un gaitu pēc lūzumiem, dažāda rakstura traumām, ja bērnam ierobežotas kustības vai kustību pārejas – piecelšanās, stāvēšana, pārvietošanās – staigāšana. Tāpat strādāju un izglītoju bērna vecākus par vispārattīstošiem vingrojumiem, uzsvaru liekot uz muguras atliecējmuskulatūras nostiprināšanu pirmskolas un skolas vecuma bērniem, kuriem raksturīgs stājas vājums.

Ar savām zināšanām varu sniegt palīdzību bērniem ar elpošanas sistēmas saslimšanām (bronhīts, bronhiolīts, pneimonija), pielietojot klepus sekrēta veicinošas manipulācijas.

Sadaļā Noderīgi varēsiet iepazīties ar vērtīgu informāciju par zīdaiņa autosēdeklīša izvēli un droša mazuļa pārvadāšanu. Esmu sniegusi izvērstāku aprakstu, lai padziļinātāk Jums sniegtu izpratni par Bobata metodi un handling principiem – pareiziem ikdienas aprūpes paņēmieniem ar zīdaini, kā arī psihomotoro attīstību.

Tāpat esmu sniegusi ieskatu par Bayley skalu, kuru uzskata par visu attīstības novērtējuma zelta standartu. Bayley skala tiek pielietota bērniem, lai izvērtētu dažādas attīstības prasmes plašā vecuma diapazonā – no 1 līdz 42 mēnešu vecumam.

Savā fizioterapijas praksē un darbā integrēju Marte Meo metodi un Emmijas Pikleres metodi, sniedzu vecākiem konsultācijas un izglītojošu informāciju par minētās metodes elementiem. Sadaļā Pakalpojumi varēsiet uzzināt sīkāk par šīm metodēm.

Paldies par pavadīto laiku mājas lapā Fizioterapija zīdaiņiem un bērniem!